"Вогонь - друг, вогонь - ворог" (фото на сторінці Facebook ДНЗ 23 «Промінці» Мукачево)

6 лип. 2016
Екскурсія до пожежної частини

Пожежа завжди являє собою величезну небезпеку для людини, і з цим не посперечаєшся. Але якщо дорослі люди знають і про потенційну небезпеку будь-якого спалаху, і про те, як слід поводитися при пожежі, то маленькі діти такою інформацією просто не володіють, і при пожежі вони часто виявляються беззахисні. З цієї причини навчання дітей правилам пожежної безпеки потрібно починати якомога раніше.
Знання про пожежну безпеку для дітей часом виявляються важливішими ніж знання іноземних мов і математики. Навчати азам цієї грамоти ми починаємо вже з 3-4-річного віку. Ця робота проводиться вихователями в ігровій формі, дітям показують тематичні картинки, читають віршики та казки, стимулюють увагу дітей ставлячи питання:
Чому небезпечна пожежа (вогонь)?
Що небезпечніше – вогонь або дим? Чому?
Чи можна залишатися в квартирі, де щось горить?
Чи можна самостійно гасити пожежу?
Кого потрібно покликати, якщо почалася пожежа?
Заняття з техніки пожежної безпеки для дітей проводяться постійно під час Тижня безпеки життєдіяльності, але особлива роль у цьому питанні все ж належить батькам. Адже за статистикою саме вдома, в їх відсутність, з дітьми найчастіше трапляються трагедії.
Робота з пожежної безпеки вдома і в садочку проводиться в різних формах:
* розповіді про те, що таке пожежа, і чому вона так небезпечна;
* пояснення причин пожежі доступною для дітей мовою;
* профілактичні бесіди про правила самостійного перебування вдома;
* розповіді про те, як не допустити пожежі (не грати з сірниками і запальничками, не чіпати електроприлади мокрими руками);
* вивчення правил поведінки при виникненні пожежі;
* бесіди з співробітниками пожежної частини;
* екскурсії із старшими дошкільниками до пожежної частини;
* театралізована вистава «Небезпечний подарунок»;
* проведення конкурсу малюнків «Пожежна безпека очима дітей».
Ці методи, поєднані в комплексі, допоможуть батькам і вихователям підготувати дітей до такої нестандартної ситуації, як пожежа.
Діти не читають розумних статей, але пожежна безпека для дітей – понад усе. Вона повинна бути забезпечена дорослими. Навчити дітей правилам поведінки – обов’язок усіх дорослих адекватних людей.